Internet

Własne strony w Internecie

Własne strony w Internecie

Coraz więcej osób tworzy w sieci własne strony domowe. Prowadzi to do koncentrowania się na własnym „ja” i wzmaga przeświadczenie, że inni interesują się nami i naszym życiem. Szczególnie tak jest, gdy nie potrafimy odnaleźć się w naturalnej rzeczywistości, mamy kłopoty w nawiązywaniu kontaktów i czujemy się odrzuceni lub nieakceptowani.

Młodzi ludzie są zapatrzeni w siebie i mylnie sądzą, że inni podzielają ich zainteresowania.

Jedną z cech takiego egocentryzmu jest wyobrażenie sobie wyimaginowanej publiczności. W młodości ludzie przywiązują zbyt dużą wagę do tego, jak często przyglądają się im inne osoby, a w konsekwencji przeceniają wrażenie, jakie robią na otoczeniu. Internet zachęca do niepotrzebnego spędzania czasu na szlifowaniu naszych sieciowych tożsamości na użytek wyimaginowanej publiczności, która może liczyć miliony ale równie dobrze może być bliska zeru.

Ważnym składnikiem internetowej rzeczywistości jest większa skłonność ludzi do otwartości. Siedząc przed ekranem komputera, mamy poczucie, że osoby po drugiej stronie ekranu są nam bardziej przyjazne, bliskie.

Chętnie opowiadamy im o sobie, czujemy do nich sympatię i okazujemy w kontaktach z nimi wiele emocji. Możemy skoncentrować się na sobie, na własnych słowach i uczuciach, które chcemy pokazać. Nie musimy się martwić swoim wyglądem, ubraniem .

- autor artykułu

Zobacz stronę autora: ocdlamlodych.pl/pierwsze-oc/

Share this post