Warning: Parameter 1 to wp_default_scripts() expected to be a reference, value given in /usr/home/seofabryka/domains/itvpobiedziska.pl/public_html/wp-includes/plugin.php on line 601 Warning: Parameter 1 to wp_default_styles() expected to be a reference, value given in /usr/home/seofabryka/domains/itvpobiedziska.pl/public_html/wp-includes/plugin.php on line 601

Negatywne oddzialywanie Internetu

Negatywne oddziaływanie Internetu

Nieumiejętne korzystanie z Internetu prowadzić może do zachowania nałogowego u każdego użytkownika. Ważny staje się zatem program edukacji informatycznej, który uwzględni zalety i wady Internetu, jego wpływ na niebezpieczeństwo wystąpienia zachowania nałogowego. Program taki może ustrzec nowych użytkowników przed zgubnymi konsekwencjami.http://www.printexpress.pl W przypadku osób, które już odczuwają silny wpływ Internetu na ich życie, zaczynają cierpieć z tego powodu. Zaproponować można im techniki kontrolowanego korzystania z sieci. Do najczęściej opisywanych skutków uzależnienia od Internetu należą: rezygnacja z bezpośredniego kontaktu międzyludzkiego, utrata zainteresowania wszelkimi formami aktywności społecznej, zaniedbanie życia rodzinnego, nauki, pracy, brak troski o własne zdrowie i higienę osobistą (m.

in. zapominanie o posiłkach), zaburzenia w zakresie własnej tożsamości, w sferze uczuć i emocji, zawężenie zainteresowań i możliwości janpolbis.pl intelektualnych, utrwalenie postawy egocentrycznej, zubożenie języka, rezygnacja z rozrywek, kłopoty finansowe.

– autor artykułu